Rammstein

Czyli dyskusje o strefowych zespołach.

Rammstein

Postprzez Exbitz » 13 lis 2010, o 22:52

Rammstein (często zapisywane skrótowo jako R+) – niemiecki zespół grający muzykę z gatunku industrial metal. Często muzykę grupy określa się mianem tanz metalu. Zespół sam wymyślił to określenie, aby nie szufladkować go pod inne typy muzyki.

Zespół powstał na początku roku 1994, jego nazwa pochodzi prawdopodobnie od niemieckiego miasta Ramstein, w którym znajduje się amerykańska baza lotnicza. Podczas pokazów lotniczych w roku 1988 doszło tam do katastrofy. W wolnym tłumaczeniu Rammstein oznacza po prostu taran lecz zespół nie używa tego określenia.

Pomysł stworzenia zespołu zrodził się w głowie Richarda Kruspego, do którego po niedługim czasie dołączyli Christoph Schneider i Oliver Riedel, następnie przyłączyli się także Paul Landers, Christian Lorenz oraz Till Lindemann. W takim składzie zespół pozostał do dziś.

Sami muzycy przyznają, że inspirowali się twórczością słoweńskiego Laibach oraz rodzimego Oomph! Styl grupy ewoluował, początkowo był mocno przesiąknięty elektroniką i industrialnymi dźwiękami, na ostatnich płytach brzmienie zespołu stało się bardziej naturalne, pojawiły się partie wykonywane przez chór i orkiestrę.

Muzykę grupy często określa się mianem tanz metalu. Zespół wymyślił to określenie, aby uniknąć sklasyfikowania jego twórczości do jednego z istniejących już gatunków muzyki. Termin przetłumaczyć można by jako taneczny metal. W wywiadzie dla magazynu „Tylko Rock” z kwietnia 2001 roku członkowie zespołu tak opowiadają o rodzaju muzyki, jaką wykonują: Bardzo ciężki, romantyczny, pełen kontrastów, częściowo także taneczny.
Avatar użytkownika
Exbitz
Administrator/Yylläpitäjä
Administrator/Yylläpitäjä
 
Posty: 288
Dołączył(a): 9 paź 2010, o 20:22
Lokalizacja: Helldorado

Postprzez » 13 lis 2010, o 22:52

 

Re: Rammstein

Postprzez MonikaNeldel116 » 22 cze 2012, o 22:45

Świetny zespół !!!!!!!!!!!!!!! 8-)
Avatar użytkownika
MonikaNeldel116
Wyznawca Wilczura
Wyznawca Wilczura
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:53

Postprzez » 22 cze 2012, o 22:45

 


Powrót do Muzyka grana w Strefie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron