The Locos

Czyli dyskusje o strefowych zespołach.

The Locos

Postprzez Edytah » 18 sty 2011, o 20:18

The Locos – hiszpański zespół skapunkowy powstały w 2005 roku z inicjatywy Pipi’ego (Ricardo Degaldo de la Obra), jednego z członków zespołu Ska-P. Muzyka The Locos charakteryzuje się skocznymi melodiami w rytmie ska połączonymi z melodyjnym punkiem oraz zaangażowanymi, często skrajnie lewicowymi tekstami. W zasadzie trudno jest odróżnić Ska-P od The Locos, no chyba że słucha się ich często ;) Zespół szybko zdobył dość dużą popularność w Hiszpanii, Francji i Niemczech oraz w krajach Ameryki Łacińskiej.
9 maja 2006 ukazała się debiutancka płyta The Locos - „Jaula de Grillo”s. Po jej premierze zespół wyruszył w wielomiesięczną trasę koncertową po Europie i Ameryce Południowej, a dwa lata później na rynek trafił drugi krążek kapeli – „Energía inagotable”.

Zaczęłam słuchać The Locos wraz z ukazaniem się na rynku ich pierwszej płyt. Stwierdziłam, że skoro uwielbiam Ska-P, to i ta kapela powinna przypaść mi do gustu. No i rzecz jasna miałam rację, aczkolwiek wolę Ska-P – wolę wokal Pulpula ;)
Edytah
Prawa Łapa Wilczura
Prawa Łapa Wilczura

Postprzez » 18 sty 2011, o 20:18

Powrót do Muzyka grana w Strefie