Książki

Dyskusje na temat strefowej braci.

Re: Książki

Postprzez eRZet » 27 lut 2011, o 16:52

przeczytałem właśnie "Miasto poza czasem" Enrique Moriel. jeśli autor napisał więcej książek to chyba błyskawicznie dołączę go do mojej listy :)
miało być o wampirach, ale temat ten jest pretekstem jeszcze większych niż np. w "Memnochu" Anne Rice.
opowieść o Barcelonie, o szatanie, o Bogu, o rewolucji, o pamięci i o historii. strasznie wciągająca, a normalnie nie lubię książek nowych (ta ma ze 3 lata).

poza tym dorwałem (niestety, wybór fragmentów) "Malleus Maleficarum", czyli sławny XVwieczny "Młot na czarownice". wymiata!
"Reality is sometimes stranger than fiction
Whatever happens in my dreams
I know it can't be worse than this
So I prefer to sleep"
eRZet
menedżer ds. marketingu
menedżer ds. marketingu

Postprzez » 27 lut 2011, o 16:52

Postprzez Jankiel » 14 cze 2011, o 12:06

@ eRZet: Gdzie znalazłeś "Młot na czarownice"? :shock:

Widzę, że temat ciut obumarł. Niedobrze. Dziś tylko chciałem zasygnalizować, że jest okrągła, 52. rocznica śmierci Marka Hłaski (@ Sowa, czy dobrze to odmieniłem :? ).
Athair ar Neamh, Dia linn
Athair ar Neamh, Dia liom
m'anam, mo chroí, mo ghlóir,
moladh duit, a Dhia.
Jankiel
Przodownik Strefy
Przodownik Strefy

Postprzez Exbitz » 14 cze 2011, o 13:08

Fakt, temat można by trochę odświeżyć. Ja ostatnio czytałem "Rzeźnika Drzew" A.Pilipiuka, a teraz wezmę się za drugą część "1Q84" Harukiego Murakami... zapewne znacie tego pana ?
Exbitz
Administrator/Yylläpitäjä
Administrator/Yylläpitäjä

Postprzez Edytah » 14 cze 2011, o 18:11

ja mam przed sobą 'stulecie chirurgów' Thorwalda Jürgena. zobaczymy, co z tego wyjdzie ;)
Edytah
Prawa Łapa Wilczura
Prawa Łapa Wilczura

Postprzez Sowa » 14 cze 2011, o 18:46

@Jankiel: perfekcyjnie. Czytujesz Hłaskę, interesujesz się nim? Czy z jakiegoś innego powodu kojarzysz tę datę?
Jakby komuś było mało Sowy, to więcej jej zaczyna być tu: http://sowa90.blogspot.com/
Sowa
Moderator
Moderator

Postprzez eRZet » 17 cze 2011, o 07:49

Jankiel napisał(a):@ eRZet: Gdzie znalazłeś "Młot na czarownice"? :shock:

Oczy szeroko otwarte trzeba mieć, młody inkwizytorze.
http://dedalus.pl/s/0/0/0/0/0/m%C5%82ot ... ice/0.html

Ja niestety zostałem przysypany książkami, które muszę przeczytać pod przymusem :(
Ale zanim nadszedł ten przykry czas udało mi się jeszcze przejść przez kilka fajnych rzeczy.
Po pierwsze, Kołakowski. Zacząłem od "Głównych nurtów marksizmu" (3 tomy), a potem wkręciły mi się inne jego dzieła.

Z lżejszych rzeczy czytałem"Piekielne relikwie" Luisa de la Higuera. Troszeczkę klimatem przypomina "Imię róży", ale nie ma tam tylu rozważań filozoficznych. Fabuła koncentruje się wokół gigantycznego szkieletu, który przypadkowo zostaje wykopany podczas budowy kościoła. Nie będę zdradzał, do kogo on należał; to niemal od początku jest jasne, ale główny bohater dochodzi do stosownego wniosku dopiero później. Pojawiają się jednak różne koncepcje i antykoncepcje (bo jest też wątek miłosny), jest nawet Molier oraz wilkołak (a może sam szatan w wilkołaczej skórze? a może to tylko duży wilk?).
Polecam w wolnej chwili.
"Reality is sometimes stranger than fiction
Whatever happens in my dreams
I know it can't be worse than this
So I prefer to sleep"
eRZet
menedżer ds. marketingu
menedżer ds. marketingu

Postprzez Jankiel » 22 cze 2011, o 07:58

eRZet napisał(a):(...) jest nawet Molier oraz wilkołak (a może sam szatan w wilkołaczej skórze? a może to tylko duży wilk?). (...)

O, to coś akurat dla wyznawców Wilczura :)
Za stronkę dzięki, widzę, są tu tanie książki, może se coś znajdę.
Odnośnie tematu Hłaski: wraz z Bursą, Wojaczkiem i Stachurą był moim tematem na prezentację maturalną. Wcześniej niewiele o nim wiedziałem, ale, co oczywiste, do pracy trochę przeczytałem, i bardzo mi się Hłasko podobał. Tak naprawdę te kilka opowiadań i autobiografia to mała część jego twórczości, ale myślę, że moja z nim przygoda się nie skończy wraz z obowiązkową edukacją. A o rocznicy pamiętałem, bo w radiu, bodajże Jedynce, było o tym mówione w nocy, a ja akurat nie spałem i sobie słuchałem - tego samego dnia była też rocznica śmierci/urodzin (już nie pamiętam) Rafała Kosińskiego, ale go już nie bardzo kojarzę.
moladh duit, a Dhia.
Jankiel
Przodownik Strefy
Przodownik Strefy

Postprzez Sowa » 22 cze 2011, o 20:36

Hłasko Hłaską, ale Stachura... Cóż, już zdobyłeś Sowią sympatię. :wink: A temat pracy maturalnej obstawiam na coś w stylu "Współcześni poeci przeklęci".
Jakby komuś było mało Sowy, to więcej jej zaczyna być tu: http://sowa90.blogspot.com/
Sowa
Moderator
Moderator

Postprzez Jankiel » 24 cze 2011, o 07:40

Dokładnie leciało to tak: "Kaskaderzy literatury polskiej. Omów ich stosunek do rzeczywistości w jakiej przyszło im żyć, wyrażony w reprezentatywnych utworach prozaicznych i poetyckich." Czy jakoś tak :wink: 20/20 8-)
A Ty, Sowo, interesujesz się Stachurą? Wybierasz się w tym roku na Stachuriadę? Sam chciałem się wybrać, ale nie miałem z kim, a zresztą w niedzielę jest mecz żużlu w moim mieście :wink:
moladh duit, a Dhia.
Jankiel
Przodownik Strefy
Przodownik Strefy

Postprzez Sowa » 24 cze 2011, o 19:42

Żeby tak żużel przedkładać nad Stachurę, ojoj... Ja go uwielbiam, ale tak właśnie konkretnie jego (poezja, proza, te kilka piosenek, które sam zaśpiewał), poezji śpiewanej raczej nie słucham, na festiwale nie jeżdżę.
Sowa
Moderator
Moderator

Postprzez » 24 cze 2011, o 19:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Słuchacze