Temat filmowy

Dyskusje na temat strefowej braci.

Temat filmowy

Postprzez eRZet » 27 lut 2011, o 16:42

w końcu musiałem to zrobić :)
film dla ludzi o mocnych nerwach, żeby nie było, że nie uprzedzałem!
mam zaszczyt zaprezentować:
EARTHLINGS
(wystarczy wyguglować, jest milion wersji, także z polskimi napisami)

nie polecam. naprawdę nie polecam. jednak jeśli ktoś się nie boi to jestem ciekawy opinii. w każdym razie nie jeść przed obejrzeniem, zaopatrzyć się w wysokoprocentowy alkohol i chusteczki higieniczne (ludzie różnie reagują).

dla mnie film ten stanowił jeden z etapów dojścia do prawdy; jeden mały kroczek, nie więcej! większość woli nie wiedzieć, co się dzieje dookoła. szacun dla tych, którzy mają inne podejście.
"Reality is sometimes stranger than fiction
Whatever happens in my dreams
I know it can't be worse than this
So I prefer to sleep"
eRZet
menedżer ds. marketingu
menedżer ds. marketingu

Postprzez » 27 lut 2011, o 16:42

Re: propaganda

Postprzez Edytah » 8 mar 2011, o 19:33

nie obejrzałam "mieszkańców ziemi", bo nie mam alkoholu na stanie.
obejrzałam za to inny film. (tak w ogóle to zróbmy z tego postu wątek filmowy ;))

"czarny czwartek. janek wiśniewski padł." film nie poruszył mnie jakoś super dogłębnie, ale zrobił na mnie wrażenia. niestety czuję lekki niedosyt (brakuje mi dokładniejszego zarysu z innych dni, a oni szczegółowo tylko 17 grudnia przedstawili, np. w zasadzie nie wiadomo co było dalej z tymi ludźmi, których złapano itp.), ale polecam mimo to.
Edytah
Prawa Łapa Wilczura
Prawa Łapa Wilczura

Re: Temat filmowy

Postprzez Sowa » 8 mar 2011, o 20:50

Postanowiłam przychylić się do postulatu i stworzyć z tego wątek filmowy, bo akurat czuję potrzebę wypowiedzenia się na temat "Czarnego czwartku".

Pewnie bym na ten film w ogóle nie poszła, ale że było jakieś wyjście w ramach zajęć z literatury współczesnej, to stwierdziłam, że czemu nie. Nie spodziewałam się wiele, niczego odkrywczego też nie zobaczyłam. Film, który jest przeznaczony dla masowego odbiorcy, a tym bardziej polski film o polskiej historii, nie może być inny. Także jest wszystko, co być powinno - granie na emocjach, trochę mesjanizmu, który tak wszyscy uwielbiamy, trochę historii (a raczej dość konkretna dawka), obraz życia zwykłych ludzi, a do tego kilku znanych aktorów-autorytetów (chociażby Fronczewski). Film poprawny, typowy, z rodzaju tych, na które się organizuje obowiązkowe szkolne wyjścia. Ja ogólnie jestem bardzo krytyczna wobec tego, co widzę. Ale nie będę robić w tym wypadku wyrzutów, że nie jest to arcydzieło, bo przypuszczam, że nikt nawet nie zamierzał tworzyć arcydzieła, a jedynie wyjąć kawałek najnowszej historii i pokazać ją tak, żeby była do przetrawienia dla przeciętnego odbiorcy.

A, zapomniałabym. Głos Kazika na końcu to zdecydowanie najmocniejsza rzecz w tym filmie. Nie wiem, czy to typowa reakcja, ale na seansie, na którym byłam, nikt nie miał odwagi ruszyć się z fotela, dopóki piosenka całkiem nie wybrzmiała.
Jakby komuś było mało Sowy, to więcej jej zaczyna być tu: http://sowa90.blogspot.com/
Sowa
Moderator
Moderator

Postprzez Edytah » 8 mar 2011, o 21:02

zgadzam się co do piosenki, aczkolwiek moim zdaniem mogła być ona wpleciona w tym filmie wcześniej, bo w kinie, w którym byłam atmosfery nie było - pojawiły się napisy i ludzie zaczęli się ruszać z miejsc. a szkoda.
Edytah
Prawa Łapa Wilczura
Prawa Łapa Wilczura

Postprzez Edytah » 25 mar 2011, o 22:28

zebrałam się w sobie i w końcu obejrzałam "Earthlings". nie obyło się bez alkoholu i chusteczek.
i naprawdę nie polecam.
film mną wstrząsnął i wywołał różne uczucia. głównie złość. i cholernie duże zdenerwowanie na obojętność ludzi i ich głupotę.
i myślę, że naprawdę szkoda, że "ściany rzeźni nie są zrobione ze szkła."
i sądzę, że gdy teraz spojrzę na mięso, nie będę w stanie go przełknąć.
i podpiszę się pod czyjąś wypowiedzią z filmwebu: "czasami wstydzę się tego, że jestem człowiekiem."
Edytah
Prawa Łapa Wilczura
Prawa Łapa Wilczura

Postprzez eRZet » 26 mar 2011, o 19:21

No ale mówiłem, żeby nie oglądać! :wink:

EDIT: z cyklu filmy hardkorowe:

http://www.joemonster.org/filmy/5483/BH ... niemieckim

Ten jednak jest zrobiony dla zabawy, więc wystarczy nie jeść nic przy oglądaniu :wink:
"Reality is sometimes stranger than fiction
Whatever happens in my dreams
I know it can't be worse than this
So I prefer to sleep"
eRZet
menedżer ds. marketingu
menedżer ds. marketingu

Postprzez Edytah » 6 kwi 2011, o 16:03

obejrzałam "salę samobójców", czyli film, którym w zasadzie wszyscy się zachwycają.
i powiem Wam, że takiego gniota dawno nie widziałam.
niepotrzebnie straciłam pieniądze i czas.
ta produkcja ostatecznie przekonała mnie do tego, że wszystkie polskie produkcje od roku 2007 to badziewia.
Edytah
Prawa Łapa Wilczura
Prawa Łapa Wilczura

Postprzez strefa » 23 cze 2012, o 23:00

Obejrzałam 'Mieszkancow Ziemi' i również nie polecam, z resztą nie mogłam obejrzeć do końca,bo moja psychika nie wytrzymała.Obojętnie co by powiedzieć,lepiej od razu wymówić jednym słowem:brak słów..
strefa
Przodownik Strefy
Przodownik Strefy

Postprzez » 23 cze 2012, o 23:00

Powrót do Słuchacze