akcja marketingowa

Re: akcja marketingowa

Postprzez eRZet » 19 cze 2011, o 16:50

Wraz z drogą memu sercu Panią Moderator przeprowadziliśmy poważną rozmowę dotyczącą naszej przyszłości...

Oczywiście mam tu na myśli przyszłość wszystkich nas tutaj :)
Nasuwają się następujące wnioski:

1) Forum robi się coraz bardziej sterylne, elitarne i wykluczające.
2) Nowa osoba, która przychodzi tutaj widzi głównie nasze dyskusje na różne tematy i wzajemne hańbienie się (co oczywiście jest jak najbardziej potrzebne, ale mało zrozumiałe dla zwykłych ludzi).
3) Z racji tego, że Strefa wraca do jakiejś bardziej ludzkiej formy powinniśmy przyszykować nową akcję marketingową.
4) Na przeszkodzie stoi jednak zbyt mała inkluzywność forum.

Dlatego też chciałbym poddać pod głosowanie co następuje:
1) Przenosimy wszystkie te wątki, których nie rozumie nikt poza maksymalnie 5 osobami do jakiegoś poddziału Słuchaczy
(nazwa robocza: dla czatowych wyjadaczy) i pilnujemy, aby poza tym miejscem nie prezentować się jak grono naprawdę_bardzo_dziwnych_ludzi.
2) W odpowiednim czasie (czyli powiedzmy od następnej soboty) robimy akcję marketingową we wszystkich miejscach, gdzie Strefa jest obecna (forum 3, podstrona audycji, fejsbuki i inne wikipedie).
3) I może jednak wywalilibyśmy tych wszystkich botów, którzy są zarejestrowani jako użytkownicy? Ja wiem, że fajnie jest widzieć 527 użytkowników, ale - jak zauważyła Sowa - ich jest kilkaset razy więcej niż nas!!!
Hańba botom i na pohybel z nimi xD

Czekam na rozsądne uwagi i konstruktywną krytykę.
"Reality is sometimes stranger than fiction
Whatever happens in my dreams
I know it can't be worse than this
So I prefer to sleep"
eRZet
menedżer ds. marketingu
menedżer ds. marketingu

Postprzez » 19 cze 2011, o 16:50

Postprzez Edytah » 19 cze 2011, o 18:15

chwała Wam za tak konstruktywne przemyślenia!

działajcie, macie moje błogosławieństwo.
Edytah
Prawa Łapa Wilczura
Prawa Łapa Wilczura

Postprzez Exbitz » 19 cze 2011, o 18:47

Twoje postulaty nie pozostaną bez mojej odpowiedzi, bo są faktycznie ważne i istotne.

1) Forum robi się coraz bardziej sterylne, elitarne i wykluczające.

Nie ma w tym wiele dziwnego, skoro pisze na nim tylko kilka osób, i to bardzo wtajemniczonych w strefowe życie i zwyczaje. Ale fakt pozostaje faktem.

2) Nowa osoba, która przychodzi tutaj widzi głównie nasze dyskusje na różne tematy i wzajemne hańbienie się (co oczywiście jest jak najbardziej potrzebne, ale mało zrozumiałe dla zwykłych ludzi).

Tu zdecydowana aprobata z mojej strony.

3) Z racji tego, że Strefa wraca do jakiejś bardziej ludzkiej formy powinniśmy przyszykować nową akcję marketingową.

Fakt, trzeba również namówić do tego ludzi z czatu i mordoksiągu, zwanego też fejsbukiem.

4) Na przeszkodzie stoi jednak zbyt mała inkluzywność forum.

Forum od początku miało być niszowe, ale skoro uważacie, że potrzebne są zmiany...

Dlatego też chciałbym poddać pod głosowanie co następuje:

To najlepszy pomysł. Przeprowadzimy głosowanie. Postulaty są trzy, użytkowników forum kilku. Ten, który uzyska największą aprobatę, będzie rozpatrzony (i wykonany przeze mnie lub inne osoby) w pierwszej kolejności.

1) Przenosimy wszystkie te wątki, których nie rozumie nikt poza maksymalnie 5 osobami do jakiegoś poddziału Słuchaczy
(nazwa robocza: dla czatowych wyjadaczy) i pilnujemy, aby poza tym miejscem nie prezentować się jak grono naprawdę_bardzo_dziwnych_ludzi.

Proponuję intrygującą nazwę "Dla wtajemniczonych". A sama propozycja musi zostać poparta przez resztę, aby została wprowadzona w życie.

2) W odpowiednim czasie (czyli powiedzmy od następnej soboty) robimy akcję marketingową we wszystkich miejscach, gdzie Strefa jest obecna (forum 3, podstrona audycji, fejsbuki i inne wikipedie).

Osobiście staram się robić tego typu akcje regularnie, ale jako że forum nie jest przystępne "dla wtajemniczonych", niewiele z tego wychodzi.

3) I może jednak wywalilibyśmy tych wszystkich botów, którzy są zarejestrowani jako użytkownicy? Ja wiem, że fajnie jest widzieć 527 użytkowników, ale - jak zauważyła Sowa - ich jest kilkaset razy więcej niż nas!!!
Hańba botom i na pohybel z nimi xD

Wszystkich botów nie da się wytępić, bo niektóre odpowiadają za pracę forum na różnych kombinacjach systemów operacyjnych i przeglądarek internetowych, ale, jeśli tylko całej reszty nie będzie trzeba zaznaczać pojedynczo, zobaczę, co da się zrobić.

Czekam na rozsądne uwagi i konstruktywną krytykę.

Patrz wyżej :D
Exbitz
Administrator/Yylläpitäjä

Postprzez Sowa » 20 cze 2011, o 18:32

Takie "nasze" posty ciężko będzie gdzieś przenieść, bo wyrwane z kontekstu nie będą miały sensu (nie żeby teraz go miały). Słuchajcie, nie łatwiej po prostu zrezygnować ze spamowania gdzie się da i pisania postów, które NIC NIE WNOSZĄ do dyskusji i nawet nie są zabawne? błyskotliwe? (Od razu uprzedzam, że ewentualne posty, które pojawią się pod tym, brzmiące jakoś w stylu "Zgadzam się z Sową", właśnie nic nie wnoszą, jeśli oprócz tego "Zgadzam się z Sową" nie będzie w nich jakichś konkretów). Jeśli chcemy poczatować, to róbmy to na czacie. Jeśli nie mamy nic do powiedzenia - milczmy. Taka jest opinia Sowy, która chce, żeby wszystko było na swoim miejscu.

Co do botów - mam wrażenie, że Twoja obawa nie jest do końca uzasadniona. Ale się nie znam, więc cóż - jak uważasz.
Jakby komuś było mało Sowy, to więcej jej zaczyna być tu: http://sowa90.blogspot.com/
Sowa
Moderator
Moderator

Postprzez Exbitz » 20 cze 2011, o 19:19

A ja sądzę, że forum też całkiem nieźle się sprawdza do takich nieskrępowanych dyskusji, tylko trzeba offtopować w temacie do offtopu, a nie wszędzie. A stworzenie działu (i przenoszenie WĄTKÓW, nie postów wyrwanych z kontekstu) nie jest moim zdaniem takie złe. Ale poddaję to pod dyskusję wszystkich użytkowniktów forum.
Exbitz

Postprzez eRZet » 20 cze 2011, o 19:59

Zgadzam się z Sową.
So I prefer to sleep"
eRZet
menedżer ds. marketingu
menedżer ds. marketingu

Postprzez Renia » 30 cze 2011, o 20:46

Zgadzam się z eRZetem.

Akcja marketingowa już chyba została przeprowadzona? O ile dobrze zauważyłam/ usłyszałam/ gdzieś przeczytałam...
Renia
Przodownik Strefy
Przodownik Strefy

Postprzez eRZet » 1 lip 2011, o 11:09

Pewnie widziałaś na billboardach.
So I prefer to sleep"
eRZet
menedżer ds. marketingu
menedżer ds. marketingu

Postprzez kamil_snk » 29 lip 2011, o 20:29

Jeśli mogę coś pomóc - jestem wiernym słuchaczem Strefy od bodajże 3 lat. A na forum trafiłem dopiero teraz i to przypadkiem - zaglądając na nieoficjalną stronę strefy w poszukiwaniu tracklisty z ostatniej audycji. (I w tym miejscu drobna uwaga co do strony - nowe wiadomości pojawiają się w miarę regularnie, ale nie widać jakoś tego, że strona żyje). Zdziwiło mnie, że pod jednym z nowych postów jest komentarz - kliknąłem i oto jestem :) Linku na oficjalnej jakoś nie zauważyłem (pojawił się widocznie nie tak dawno). I tutaj moja właściwa uwaga co do forum - pierwsze co mnie uderzyło to kilku użytkowników mających ponad 100 postów (w tym Exbitz, którego kojarzę z nieoficjalnej strony Strefy) i tyle. A słuchaczy jest o wiele więcej przecież :) Zarejestrowałem się i postanowiłem na dzień dobry trochę pospamować a może i zostać na dłużej ;) Podsumowując:

- warto rozpromować forum wśród słuchaczy, szczególnie tych aktywnych (listele wysyła dużo osób). Może uda się namówić dra Wilczura do reklamy na antenie? (ale to już razczej po przerwie)
- zniknie wtedy pewna hermetyczność (dziwnie wygląda forum, gdzie piszą własciwie 4 osoby, choć w miarę regularnie ;)
- usuńmy wszystkie boty. Niech zostanie 15 userów, ale porządnych :)
kamil_snk
Wyznawca Wilczura
Wyznawca Wilczura

Postprzez Exbitz » 30 lip 2011, o 10:13

- warto rozpromować forum wśród słuchaczy, szczególnie tych aktywnych (listele wysyła dużo osób). Może uda się namówić dra Wilczura do reklamy na antenie? (ale to już razczej po przerwie)

Uważam, że to bardzo dobry pomysł, ale nie możemy mieć pewności do dalszej "egzystencji" audycji po wakacjach...

w tym Exbitz, którego kojarzę z nieoficjalnej strony Strefy)

Hm, możesz mi to przybliżyć?

zniknie wtedy pewna hermetyczność (dziwnie wygląda forum, gdzie piszą własciwie 4 osoby, choć w miarę regularnie ;)

Cóż, jestem tego samego zdania.

usuńmy wszystkie boty. Niech zostanie 15 userów, ale porządnych :)

To akurat nie jest takie łatwe, o czym wielokrotnie wspominałem. Niemniej jednak postaram się (a może postaramy się wspólnie z Sową) coś z tym zrobić. Uprzedzam ewentualne uwagi eRZeta i napiszę, że będzie to działalność czysto...hm... "zawodowa"? :lol:
Exbitz

Postprzez » 30 lip 2011, o 10:13

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje