Hańba

Dyskusje na temat strefowej braci.

Re: Czego słuchacie na co dzień ?

Postprzez eRZet » 8 lip 2011, o 22:06

E tam, mieliśmy się kłócić.
Nawet to nam nie wychodzi.
To forum jest przeklęte.
Też was uwielbiam, ale to bez sensu.

Sowa napisał(a):To jest pytanie bardzo na miejscu. eRZecie, zdradzę Ci, że kobieta jest najniebezpieczniejsza nie wtedy, kiedy ma okres, ale tuż przed nim, bo wtedy nie panuje nad sobą sama, a musi się podporządkować bestii o złowieszczym imieniu PMS...

Wiesz co, ja za wami nie nadążam, bo każda to inaczej przechodzi i nie dojdziesz, co się dzieje.
Dość powiedzieć, że mam koleżankę, której WTEDY poziom intelektualny skacze o kilkaset procent. I jeśli tak na co dzień jest inteligentna, ale dotrzymuję jej kroku (co jest dziwne, wiem), to WTEDY w ogóle jej nie rozumiem, a po czasie okazuje się, że jej teksty zawierały jakieś głębokie przemyślenia/metafory/analogie/nie-wiadomo-co-jeszcze.
Zupełnie rozbija to moją osobowość, bo jeśli już jestem oszukiwany, to chciałbym wiedzieć kiedy i dlaczego.

Każdy musi się podporządkować sowiej............... swojej bestii :wink:
Ostatnio edytowano 11 lip 2011, o 15:30 przez eRZet, łącznie edytowano 1 raz
"Reality is sometimes stranger than fiction
Whatever happens in my dreams
I know it can't be worse than this
So I prefer to sleep"
eRZet
menedżer ds. marketingu
menedżer ds. marketingu

Postprzez » 8 lip 2011, o 22:06

Postprzez Sowa » 9 lip 2011, o 14:56

Widzę, że ktoś tu też się lubi czasem porządnie pokłócić, a potem pogodzić i lubić nawzajem jeszcze bardziej? :D

A tak w ogóle to...
Edytah napisał(a):jako że jestem lepszą połową eRZeta

Czy ja to mam rozumieć tak jak to rozumiem...? :wink:
Jakby komuś było mało Sowy, to więcej jej zaczyna być tu: http://sowa90.blogspot.com/
Sowa
Moderator
Moderator

Postprzez eRZet » 9 lip 2011, o 17:58

Ja bym mógł coś pokręcić, więc najlepiej będzie jak Eddie ci to wytłumaczy.
[i przy okazji mi też]
So I prefer to sleep"
eRZet
menedżer ds. marketingu
menedżer ds. marketingu

Postprzez Edytah » 10 lip 2011, o 16:06

jesteśmy dorośli. to po pierwsze.
i zostawiam Was w niepewności. to po drugie.
Edytah
Prawa Łapa Wilczura
Prawa Łapa Wilczura

Postprzez Jankiel » 11 lip 2011, o 09:02

He, he, jestem geniuszem zła, swoim komentarzem rozpętałem konflikt między dwoma stronnictwami, i teraz to ja przejmę władzę na forum :twisted:
Nie, no, ale tak na serio, jakbym wiedział, że zapoczątkuję taką burzę siedziałbym cicho.. oczywiście, że hańby, chwały etc są pół żartem, i w ogóle i w ogóle..
Za hańbę się nie będę obrażał, czas nabrać trochę pokory. Człowiek nie jest w stanie poznać wszystkich zespołów, nawet klasyków gatunku, jeśli porusza się w kilku gatunkach.
Koniec, nie ma tematu. To może teraz wszyscy razem pojednamy się, eRZet i Sowa pocałują się itd. itd.
"Dopiero teraz widzę jak nisko upada, kto nie potrafi dokonać swego czasu w pokorze.." z kogo to? Ktoś kojarzy? Ktoś powinien kojarzyć, bo pisał, że lubi ten zespół :wink:
Athair ar Neamh, Dia linn
Athair ar Neamh, Dia liom
m'anam, mo chroí, mo ghlóir,
moladh duit, a Dhia.
Jankiel
Przodownik Strefy
Przodownik Strefy

Postprzez Edytah » 11 lip 2011, o 11:13

Jankiel napisał(a): eRZet i Sowa pocałują się

protestuję! nie ma całowania! xd

Jankiel napisał(a):"Dopiero teraz widzę jak nisko upada, kto nie potrafi dokonać swego czasu w pokorze.." z kogo to? Ktoś kojarzy? Ktoś powinien kojarzyć, bo pisał, że lubi ten zespół :wink:

"oto dlaczego tak się obawiam, że za minutę trzeba będzie wstawać i żyć."
no wiadomka ^^, że kojarzę. Coma i 'zaprzepaszczone siły..." <3
Edytah
Prawa Łapa Wilczura
Prawa Łapa Wilczura

Re: Hańba

Postprzez Jankiel » 11 lip 2011, o 14:27

Chwała Ci Sowo!
I tyle.. nie chce mi się więcej tego drążyć.. :wink:
Athair ar Neamh, Dia linn
Athair ar Neamh, Dia liom
m'anam, mo chroí, mo ghlóir,
moladh duit, a Dhia.
Jankiel
Przodownik Strefy
Przodownik Strefy

Postprzez eRZet » 11 lip 2011, o 15:08

Jankiel napisał(a):Koniec, nie ma tematu. To może teraz wszyscy razem pojednamy się, eRZet i Sowa pocałują się itd. itd.

Ej! To jest sprawa między Sową a mną!
Edytah napisał(a):protestuję! nie ma całowania! xd

Ej! To jest sprawa między Sową a mną!

Sowo, mamy sprawę do obgadania...

Jankiel napisał(a):"Dopiero teraz widzę jak nisko upada, kto nie potrafi dokonać swego czasu w pokorze.." z kogo to? Ktoś kojarzy? Ktoś powinien kojarzyć, bo pisał, że lubi ten zespół :wink:

Tytuł "Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków" zawsze wydawał mi się być przerostem formy nad treścią; powiem więcej: zalatuje KATem, oni też mieli takie jazdy xD
Aczkolwiek kapela jest ok, choć przyznam się, że znam tylko dwie pierwsze płyty.
So I prefer to sleep"
eRZet
menedżer ds. marketingu
menedżer ds. marketingu

Postprzez eRZet » 29 gru 2011, o 08:53

Muszę się przyznać, że jeszcze do niedawna żyłem w niewiedzy i nie dostrzegałem tych wszystkich hańb wokół. Okazuje się, że co druga książka ma gdzieś hańbę, a szczytem jest tu Borges, który nawet esej (Sztuka zniewagi ze zbioru Historia wieczności) napisał o tym. Pozwolę sobie przytoczyć jego kawałek (eseju, nie Borgesa):

Wnikliwe i żarliwe studia nad innymi gatunkami literackimi doprowadziły mnie do wniosku, że urąganie i szyderstwo w pełni zasługują na coś więcej.

Popełnić sonet, sporządzić artykuł. Język jest rejestrem tych poręcznych oszczerstw, które dominują w sporach. Stwierdzenie, że literat puścił w obieg książkę lub ją wysmażył albo wymodził, to nazbyt łatwa pokusa; lepiej brzmią czasowniki o wydźwięku biurokratycznym bądź bazarowym: wyekspediować, nadać bieg, upłynnić. Te bezkrwiste słowa łączą się z innymi, wylewnymi, i odtąd hańba przeciwnika trawa już na wieki.

Dwa końcowe przykłady. Jeden to sławetna parodia obelgi, którą, jak utrzymują, zaimprowizował doktor Johnson. Małżonka waszmości, pod pretekstem pracy w burdelu, trudni się kupczeniem towarów z przemytu. Drugi, to najwspanialsza zniewaga, jaką znam; zniewaga tym szczególniejsza, że stanowi jedyny ślad otaria się jej autora o literaturę. Bogowie nie dopuścili, by Santos Chocano zhańbił szafot, oddając na nim życie. Nadal więc żyje, choć bez wytchnienia pławił się w nikczemności.

Ten ostatni przykład wymiata :P
So I prefer to sleep"
eRZet
menedżer ds. marketingu
menedżer ds. marketingu

Postprzez Exbitz » 29 gru 2011, o 10:22

Coś takiego powinno się pokazywać ludziom, którzy jako szczyt wyrafinowanego hańbienia stosują słowa typu "ch*j". Kultura polskich dresów i innych tego typu zwierząt zwiększyłaby się wielokrotnie... Tylko zastanawia mnie, czy by to zrozumieli... Ech :roll:
Exbitz
Administrator/Yylläpitäjä
Administrator/Yylläpitäjä

Postprzez » 29 gru 2011, o 10:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Słuchacze